Kuriozitete

Alpinisti kap momentin e pabesueshëm kur rrufeja godet malin

Një alpinist amerikan ka shkrepur një foto të pabesueshme të një rrufeje gjigande që godet faqen e një mali. Fotoja është realizuar nga Phil Garcia, teksa ndodhej në një shëtitje me miqtë e tij në Pecos, New Mexico.

“Ishim duke ecur në shtigjet e pasme kur e pashë dhe menjëherë nxora aparatin fotografik. Tingulli ishte i frikshëm. Ne ishim disi të shqetësuar dhe u larguam nga aty shumë shpejt.

Mund ta ndjeni energjinë. E shkatërroi pemën në miliona copa dhe ajo që mbeti ishte vetëm trungu. Thjesht po digjej. Ndodhesha rreth 350 metra larg. Veshët m’u qetësuan pas pesë orësh.“, është shprehur alpinisti.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: