fbpx
KurioziteteTurizëm

Bukuritë natyrore të Norvegjisë, të filmuara nga ajri (Video)

Një video mbresëlënëse e filmuar nga ajri – me saktësisht nga kamera e vendosur në helmetën e një parashutisti, shfaq peizazhet e maleve të bukura të Norvegjisë. Atletët Jamie Lee dhe Malachi Templeton po vizitonin fjordet Sogn në Norvegji, kur vendosën të realizojnë këtë video.

Gjatë fluturimit Jamie ndjek nga pas me shpejtësi të madhe mikun e tij Malachi, i cili dukej se po shijonte në maksimum fluturimin. Ata madje bërtasin nga kënaqësia dhe në një moment përfundojnë në asfalt pranë liqenit të bukur me ujë të kristaltë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button