Kuriozitete

Çfarë ka brenda çantës 60 mijë dollarëshe, dhuratë për të nominuarit për Oscar

Ceremonia e ndarjes së çmimeve Oscars mund të mos jetë rikthyer plotësisht në këtë vit, por disa elemente të veçanta të ngjarjes janë rikthyer. Shfaqja që përfshin elitën e Hollywoodit do të mbahet këtë të diel, më 25 prill.

Ata që do nominohen do të marrin çantat legjendare të dhuratave përmes postës nëse nuk marrin pjesë personalisht, dhe është dorëzimi mjaft special. Çdo çantë thuhet se kap vlerën plot 60 mijë dollarë.  Pra, çfarë ka saktësisht brenda? Pjesa më e madhe e vlerës në çanta nuk është aspak në gjëra fizike. Është në mallin e vërtetë luksoz të epokës së rimëkëmbjes pandemike – udhëtimi!

Sipas Cosmopolitan, çantat përfshijnë kupona për tri net në Resortin Kahari në Bahamas, tri net në Casa del Campo në Republikën Dominikane, dy net në Resortin ekskluzive Raiwasa në Fixhi, dhe, vetëm për të nominuarit, katër netë në Sailrock Resort në Turk dhe Kaikos, i cili vlerësohet të kapë vlerën dhjetë mijë dollarë.Ekzistojnë gjithashtu kupona dhe ftesa për trajtime manikyri, kirurgji plastike, dhe madje edhe  këshilla të personalizuara për investime nga kapitalistët e sipërmarrjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: