Kuriozitete

Çmèndet bosi i Chelsea-t, i dhuron vetes një super-jaht qindra miliona dollarë

Presidenti i Chelsea-t, miliarderi rus Roman Abramovich nuk ia kursen luksin vetes. Së fundmi Bosi i Chelsea e ka ekzagjeruar duke i dhuruar vetes një superjaht të ri që kap vlerën e 430 milionë sterlinave, një shifër me të vërtetë e frikshme.

Është më shumë se 140 metra i gjatë dhe do t’i dorëzohet manjatit rus në verë.  Solaris (emri i mega jahtit) do të ketë 48 kabina dhe do të jetë në gjendje të strehojë deri në 36 pasagjerë dhe një ekuipazh prej 60 personash.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: