fbpx
Kuriozitete

E pazakontë: Lind viçi me “fytyrë njeriu”

Lindja e një viçi me ‘fytyrë njerëzore’ ka befasuar banorët e fshatit të Vila Ana, Argjentinë. Kafsha ngordhi brenda disa orësh pas lindjes, por pronari i saj e filmoi atë, kështu që pamjet u publikuan më vonë në platformën ‘YouTube’, transmeton lajmi.net. Krijesa lindi me hundë dhe gojë të vogël dhe gjendja e saj shëndetësore ishte aq e keqe sa me mezi ngriste kokën.

Eksperti i gjenetikës, Nicolas Magnago tha për mediet lokale se kafsha është lindur me një mutacion të rrallë gjenetik. Ndiqeni videon e publikuar më poshtë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button