Kuriozitete

E përçmojnë dembelizmin, njihuni me shenjat më energjike të horoskopit

Alarmi bie por ju tashmë jeni ngritur. Sytë e hapur, çarçafët e hedhur në ajër me dëshirën për të dalë nga shtrati. Mëngjes? Sigurisht që po, edhe nëse së pari duhet të bëni yoga, dilni për vrap, bëni dush dhe më pas të përgatiteni për një ditë të re! Ndërkohë, partneri juaj ende fle me kokën poshtë çarçafëve dhe gërmon me dëshpërim kur e nxitni të ngrihet. Tashmë po përgatitni drekën për të shkuar në punë, plotësisht e veshur dhe e kënaqur, kur ai ngrihet me sytë e tij ende të përgjumur.

Nuk ka asgjë për të bërë, me sa duket ju jeni një person energjik dhe ai…më pak! Le të zbulojmë renditjen e shenjave më energjike të zodiakut:

Shigjetari
Edhe pse nuk janë shumë energjikë kur zgjohen në orën gjashtë të mëngjesit, të lindurit nën shenjën e Shigjetarit dinë mënyra të tjera për të ushqyer zjarrin që ndjejnë brenda! Gjithmonë të përfshirë në ndonjë projekt, me qëllim që të bëjnë diçka praktike që mund të shihet ose preket nga të tjerët, ata që kanë lindur nën shenjën e Shigjetarit mund të jenë vërtet energjikë!

Shigjetarët janë të apasionuar pas diçkaje me gjithë zemër: ata nuk kanë nevojë për pushime apo momente qetësie. Gjithmonë ka diçka që e emocionon në jetë! Pra, që të merresh me një Shigjetar do të thotë gjithashtu të bëhesh pasionant me të për interesat e tij: përndryshe është e pamundur të ndjekësh gjurmët e tyre!

Virgjëresha
Edhe ata që kanë lindur nën shenjën e Virgjëreshës e përçmojnë dembelizmin dhe janë gjithmonë aktivë. Pavarësisht nëse kujdeseni për veten (vraponi në mëngjes, gatuani shëndetshëm, bëni yoga ose bëni sport pas punës), ata që kanë lindur nën shenjën e Virgjëreshës do të jenë gjithmonë në rreshtin e parë. Ata duan të zgjohen herët, kanë kohë të kujdesen për gjithçka edhe për punën ose detyrat e shtëpisë. Ata kanë energji të madhe në gjithçka që bëjnë: për Virgjëreshën, gjithçka duhet të jetë e përsosur dhe për këtë arsye, gjithçka duhet të bëhet me energji të madhe!

Peshorja
Të lindurit nën shenjën e Peshores pushtojnë hapin e parë të podiumit të renditjes sonë të shenjave më energjike të zodiakut sepse janë jashtëzakonisht plot energji … kur duan! Përballë periudhave të gjata të qetësisë, në të cilat ata që kanë lindur nën shenjën e Peshores rimbushin bateritë e tyre dhe marrin kohë për veten e tyre, Peshoret mund të jenë vërtet energjike.

Gjithmonë duhet të shkojnë diku, të dalin me miqtë, të flasin me dikë, të propozojnë një projekt. Ata nuk kanë kohë të ndalen dhe të reflektojnë mbi gjërat, por gjithmonë duhet ta bëni. Peshorja, kur dëshiron, është një shenjë që ka energji për të kursyer: nga kjo pikëpamje, ato janë vërtet për t’u patur zili!

Luani
Edhe ata që kanë lindur nën shenjën e Luanit kanë shumë energji, aq shumë sa ndonjëherë nuk dinë çfarë të bëjnë me të! Luani, në fakt, është një nga ato shenja që duhet të ketë gjithmonë diçka për të bërë. Nëse ata nuk mund të shkojnë në palestër ose të vrapojnë, ata që kanë lindur nën shenjën e Luanit duhet të shkruajnë ose të luajnë një instrument, të krijojnë një pikturë ose një skulpturë ose të riorganizojnë të gjitha orenditë e shtëpisë.

Ata nuk mund të qëndrojnë asnjë moment: sipas të tjerëve, a është fundjava për pushim? Absolutisht jo! Ju duhet të dilni nga shtëpia dhe të shkoni për të eksploruar vende të reja dhe të panjohura. Të lindurit nën shenjën e Luanit janë njerëz që kanë vërtet energji të madhe, e cila duhet të digjet sa më shpejt që të jetë e mundur. Zjarri që kanë brenda nuk shuhet lehtë dhe për këtë arsye ata përpiqen ta mbajnë veten të zënë sa më shumë që të jetë e mundur. Më mirë jepini Luanit diçka për të bërë: ju me siguri nuk doni që ai të zemërohet!

Dashi
Nëse e njihni një Dash, atëherë tashmë e dini se çfarë do të thotë të jesh mik, i afërm ose partner i tyre. Nëse nuk e dini ua themi ne: do të thotë të mos kesh kurrë një moment paqeje! Dashi është një nga ato shenja që truri i tyre është gjithmonë në nxitim: gjithmonë ka ndodhur diçka ose do të ndodhë diçka që do zë gjithë vëmendjen e tyre!

Përveç largimit nga llojet e shumta të marrëdhënieve shoqërore dhe të qenit gjithnjë pranë, ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit duan të shpenzojnë energjitë e tyre në punët dhe hobet e tyre. Ata janë njerëz që kanë gjithmonë angazhime dhe një axhendë të dendur në të cilën ata shpesh nuk arrijnë të përfshijnë momente të relaksit të pastër.

Për Dashin, qëndrimi pa lëvizur do të thotë humbje kohe; humbja e kohës, në të njëjtën kohë, do të thotë humbje e orëve të çmuara të jetës! Prandaj, Dashi nuk ndalet kurrë: nuk ka mundësi që ata të kalojnë qoftë edhe një minutë pa bërë diçka! Për ta fituar atë, duhet të jeni po aq të zënë sa ai: Dashi shikon me habi të gjithë njerëzit që duan të pushojnë!

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: