fbpx
Kuriozitete

E qéthur tullace e ínternuar, si ka përfunduar gruaja e monarkut më të pasur në botë

Monarku më i pasur në botë, Mbreti Maha Vajiralongkorn i Tajlandës mendohet se ka një pasuri prej 30 miliardë dollarësh.

Mediat e huaja shkruajnë se ai shëtit i lirë, kryesisht në Gjermani, ndërsa ish-gruaja e tij mbetet e ínternuar në një fshat të thellë dhe e ndarë nga i biri. Srirasmi Suwadee, gruaja me të cilën u dívorcua në 2014, ishte bashkëshortja e tretë e Mbretit.

Maha Vajiralongkorn ishte akoma princi i kurorës në 2001, kur u martua me Srirasmin në një ceremoni private. Ish-princesha nuk është parë në publik që nga viti 2014, ndërsa disa foto të publikuara së fundmi tregojnë si ka përfunduar ajo. Nga imazhi duket ish-princesha e qéthur dhe e shkatérruar.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button