Kuriozitete

E rrallë/ 103-vjeçarja voton në zgjedhjet e Kosovës: Ndihem si 15-vjeçare, eci vetë

Është 103 vjeçe, por mosha shekullore nuk e ka penguar Hava Ramonin që të votojë në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit në Kosovë Gazeta Scanner ka publikuar foton dhe videon e gruas shekullore që ecën vetë në këmbë drejt qendrës së votimit në Viti të Kosovës.

Ajo shprehet se ndihet si një 15-vjeçare dhe shton “askush prej krahu nuk më kap dhe eci vetë”. Kjo shërben edhe si mesazh për të rinjtë e Kosovës që duhet të shprehin vullnetin e tyre dhe të votojnë për zgjedhjet parlamentare.

Deri më tani është vërejtur një numër i ulët i votuesve në Kosovë, më pak se zgjedhjet e shkuara. Për këtë edhe ndërkombëtarët kanë apeluar që zgjedhësit të mposhtin pandeminë dhe të ftohtin dhe të shkojnë të votojnë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close