fbpx
Kuriozitete

Gara në autostradë – Chevrolet përplaset pak sekonda pas nisjes

Chevrolet Z06 është një veturë e fuqishme, e mundësuar nga një motor 7.0-litër V8 atmosferik që jep rreth 600 kuaj fuqi. Vozitësi i kësaj makine vendosi të garojë me një Mustang, i cili është i njohur si një makinë “famëkeqe” në Amerikë.

Gjatë fillimit të fuqishëm, shoferi humbi kontrollin e pjesës së pasme dhe përplasi plotësisht makinën e tij në autostradë. Se si ndodhi e tëra kjo, ju mund ta mësoni në videon e bashkangjitur.

 

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button