Kuriozitete

Gjyshi ideal, shpenzon 8 mijë dollarë për shtëpinë e ëndrrave mbi pemë

Një gjysh ka bërë realitet ëndrrën e nipërve dhe mbesave të tij duke ndërtuar një shtëpi në majë të pemës.
Ai ndërtoi shtëpinë prej druri në kopshtin e pasmë të shtëpisë. Terry Meredith shpenzoi 8000 dollare për krijimin e shtëpisë 5 metra mbi tokë dhe që mban deri në 10 njerëz brenda.

Shtëpia ofron momente relaksimi dhe qetësie për familjarët. Ajo të ofron pamje mbi kodrat e Welsh Hills, Cotswolds, dhe Malvern Hills. 65-vjeçari fillimisht kishte planifikuar ta priste shelgun por duke parë pamjen e tij mahnitëse u frymëzua për të krijuar një pemë për nipërit e mbesat e tij.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close