Kuriozitete

Habit zhytësi: Më gëlltiti balena, qëndrova 30 sekonda brenda saj dhe më pas…

Një zhytës 56-vjeçar ka treguar së fundmi një eksperiencë aspak të zakonshme. Michael Packard tregoi se ditën e djeshme kishte shkuar në det, anijen e tij e kishte ankoruar në portin ku gjendeshin edhe shumë varka të tjera dhe më pas ai bëri një zhytje. Ai ka treguar se është gëlltitur nga një balenë e madhe dhe ka qëndruar brenda gojës së saj për 30 sekonda dhe më pas është pështyrë nga gjitari.

Në fillim, ai, mendoi se ishte s ulmuar nga një peshkaqen, por kur e kuptoi se nuk ndjente dhëmbët e mprehtë dhe nuk kishte dhembje, filloi të kuptojë se çfarë kishte ndodhur. “E kuptova, o Zot, unë jam në gojën e një balene, ajo po përpiqet të më gëlltisë. Dhe unë mendova me vete në rregull, kaq ishte, unë do të v des”, tregon 56-vjeçari.

Packard, i cili është një zhytës me përvojë, filloi të mendonte për gruan e, tij dhe djemtë 12 dhe 15 vjeç dhe filloi të l uftojë brenda gojës së bishës derisa, tha ai, pa një dritë dhe balena filloi të tundte kokën duke e pështyrë atë. Zhytësi tregon se ky ishte një moment lehtësimi për të dhe ka ‘fluturuar’ menjëherë për të dalë nga uji.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: