Kuriozitete

Horoskopi 11 Janar, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi

Ku jeni më të rrezikuar financiarisht? Ju mund të përjetoni disa situata të paqëndrueshme në fushën e parave dhe investimeve gjatë Hënës së sotme që kalon në Uran. Mos lejoni që kjo varkë të lëkundet shumë, përndryshe do të përballeni me probleme serioze.

Demi

Hëna e lartësuar në shenjën tuaj takohet me Uranin e çmendur dhe kjo mund të jetë një shije drame në Parajsë për ju.  Mund t’ju duhet të përballoni disa stuhi në jetën tuaj përpara se të shkoni në një vend ku ndiheni të qetë. Mundohuni të mos shihni gjithçka që është negative dhe mbani mend se ylberi vjen menjëherë pas një stuhie të madhe.

Binjakët

Ju nuk mund t’i kontrolloni të gjithë njerëzit, madje mund të keni vështirësi të kontrolloni veten tuaj. Ju nuk mund të parashikoni të ardhmen dhe as nuk duhet të provoni.  Kur dikush bën diçka rrënjësisht të kundërt nga ajo që prisnit, kushtojini vëmendje reagimit tuaj dhe nëse është e nevojshme krijoni distancë derisa situata të qetësohet.

Gaforrja

Miqtë janë një pjesë e paçmuar e jetës suaj dhe për sot, kur Hëna dhe Urani punojnë kaq ngushtë në sektorin tuaj të miqësisë. Mund ta keni të pamundur të mos përfshiheni në jetën e dikujt. Juve mund t’ju kërkohet të ndihmoni gjatë një kohe krize ose thjesht të jeni emocionalisht atje i pranishëm ndërsa miqtë tuaj përpiqen të ndryshojnë diçka në jetën e tyre.

Luani

Diçka ekstreme mund të shfaqet si një lloj mundësie në karrierën tuaj sot. Ju keni punuar për një kohë të gjatë dhe zelli juaj do të shpërblehet së shpejti.

Virgjëresha

Ditën e sotme besimi juaj mund të testohet. Ju mund të ndiheni sikur ka disa sprova që nuk dëshironi t’i përsërisni kurrë. Shpirti juaj mund të jetë super i ngarkuar deri në fund të kësaj jave gati por bëhuni gati për të provuar diçka të re dhe të guximshme.

Peshorja

Nga kush keni qenë i varur më shumë seç duhet të jeni?  Kjo është një kohë për të parë çështjet që kanë të bëjnë me trashëgiminë, testamentet dhe partneritetet.

Akrepi

Çfarë është dashuria e vërtetë nëse nuk i përballon dot sprovat? Rruga drejt dashurisë dhe romancës mund të duket e vështirë dhe sfiduese sot. Kjo mund të ndihet si një tronditje për sistemin në jetën tuaj të dashurisë, dhe madje mund t’ju bëjë të pyesni veten nëse marrëdhënia juaj është e duhura për ju. Por kjo energji do të kalojë në ditët në vijim.

Shigjetari

Prisni të bëni më shumë sesa mund të përballoni, por shpesh kështu ju pëlqen të jetë jeta – plot. Dita vjen me pak aventura pasi Hëna dhe Urani sjellin disa detyra surprizë për t’i shtuar në listën tuaj për ditën. Përqendrohuni te organizimi, duke i qëndruar besnik qëllimeve tuaja të shëndetit dhe fitnesit për të rritur produktivitetin.

Bricjapi

Cupid mund të jetë duke hedhur një shigjetë në rrugën tuaj. Mund të merrni një surprizë për sa i përket dashurisë. Sot mund të takoni dikë të veçantë i cili mund të bëhet person i rëndësishëm në jetën tuaj.

Ujori

Tensionet familjare mund të zbulojnë anën e tyre më të shëmtuar sot dhe është e lehtë të ndiheni sikur ndodheni në mes të një drame që nuk është e nevojshme. Lënia e gjërave të funksionojnë vetë mund të jetë mënyra më e mirë për ta përballuar situatën.

Peshqit

Pse të luftojmë? Ka raste kur njerëzit sillen paksa jashtë karakterit dhe ju takon juve të jeni i rrituri në situatë. Mund të jetë e vështirë të gjeni gjuhën e përbashkët me njerëzit tuaj të afërt gjatë ditës së sotme, por nëse nuk keni diçka  të zgjuar për të thënë është më mirë që të heshtni.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close