Kuriozitete

Horoskopi 12 Janar, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi

Karriera mbetet fokusi kryesor ditën e sotme. Kini parasysh se mund t’ju ndodhin ndryshime të papritura. Do të dëshironi të mbeteni produktivë. Kjo është një kohë e mirë për të finalizuar çdo kontratë ose për të dërguar e-maile të rëndësishëm.

Demi

Kriptomonedha, monedhat alt dhe shumë mënyra të reja për të investuar në të ardhurat tuaja janë të gjitha fusha për t’i kushtuar kohë dhe vëmendje gjatë kësaj jave duke filluar nga sot. Jeni të pjekur për të kaluar nga ‘mënyrat e vjetra’ të të bërit të gjërave në ‘mënyrat e reja’.

Binjakët

Po ndryshoni përgjithmonë, apo jo, Binjak?  Kjo është koha e përsosur për të pastruar gjërat që nuk ju pëlqejnë. Filloni të pastroni shtëpinë për ditët në vijim (veçanërisht përpara se të fillojë retrogradi i sundimtarit tuaj planetar Mërkurit).

Gaforrja

Mund të ndiheni paksa të nxitur emocionalisht sot, dhe kjo mund të jetë për shkak të diçkaje që po ndodh në marrëdhënien tuaj personale. Ju po përjetoni shumë gjëra në jetën tuaj të dashurisë dhe kjo është për shkak të Diellit dhe Plutonit, planeti i ndryshimeve që ndodhin në sektorin tuaj të angazhimit. Por sot, mund të ndodhë një ngjarje që të hap sytë dhe të prek zemrën.

Luani

Me Saturnin në sektorin tuaj të përkushtimit , edhe jeta juaj shoqërore mund të ketë marrë një goditje. Një mik i vjetër mund të kthehet për të përshëndetur, ose më në fund mund të merrni një konfirmim për një dalje ose takim. Mund të jetë më e lehtë për ju që të shijoni kohën me dikë të veçantë.

Virgjëresha

Dita vjen me një ton më serioz.  Kjo është një ditë për ju që të bëni kujdes dhe të jeni të ndërgjegjshëm për orarin tuaj. Kjo është një kohë e shkëlqyer për të grumbulluar pikë bonus në punë, veçanërisht nëse shpresoni të kërkoni pak kohë të lirë, të kërkoni një rritje page ose të aplikoni për një promovim këtë javë.

Peshorja

Një program studimi që mendonit se ishte i paarritshëm tani mund të jetë i arritshëm për ju. Arsimi është diçka që nuk duhet lënë pas dore. Kjo është gjithashtu një javë e shkëlqyer për të planifikuar trajnime që ju bëjnë më konkurrues në karrierën tuaj aktuale.

Akrepi

Një lajm i mirë mund të vijë për ju këtë javë. Ju mund të merrni një ofertë ose reagime në lidhje me një kontratë ligjore, një qira e re mund të jetë gati për t’u nënshkruar ose një hua personale të miratohet. Bekimet financiare janë të favorshme për ju pasi Hëna hyn në shenjën e zodiakut të Binjakëve, shtëpinë tuaj diellore të burimeve të përbashkëta.

Shigjetari

Ka qenë një vit i ngarkuar me eklipset hënore dhe diellore që po ndodhin. Por tani që energjia ka filluar të zbehet, ju duhet të përqendroheni në gjërat që duhet të ndryshojnë. Pyesni veten se kujt dëshironi t’ia kushtoni vëmendjen tuaj. Pasi ta keni kuptuar këtë, rishikoni të gjitha qëllimet tuaja për vitin 2022.

Bricjapi

Është një kohë e shkëlqyer për të bërë ndryshime.  Ju gjithashtu do të dëshironi të keni produktivitet të fortë. Rishikoni të gjithë vitin që keni përpara. Këtë javë meqenëse Plutoni dhe Dielli do të bashkohen në shenjën tuaj të zodiakut, filloni të bëni më shumë përpjekje për gjërat prioritare.

Ujori

Universi mund të ndihet sikur po dërgon sinjale të përziera. Është një ditë e shkëlqyer për të bërë diçka pak më ndryshe nga rutina e zakonshme. Mendoni jashtë kutisë. Provoni një zanat të ri.

Peshqit

Kjo nuk është koha për të marrë rreziqe. Gjithashtu nuk këshillohet të provoni gjëra të reja. Rri afër shtëpisë. Lëreni veten të shijoni disa aktivitete relaksuese. Me fjalë të tjera, mbajini gjërat të thjeshta.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close