fbpx
Kuriozitete

Horoskopi 15 Janar, si do të jetë dashuria dhe puna për ju

Dashi

Gjatë gjithë ditës do jeni të zënë me punë. Ajo do jetë e këndshme dhe e paguar mirë. Në krahasim me ditët e fundit, atmosfera në fushën sentimentale përmirësohet: një dialog i mirë dhe lojëra të reja erotike do ju bëjnë të përjetoni mrekullinë me partnerin.

Demi

Një e Mërkurë përrallore falë një qielli fantastik: ju inkurajon duke ju hapur rrugën! Fati është në anën tuajin, në punë dhe në biznes; hijeshia dhe komunikimi ju predispozojnë për takime. Bëni gjithçka që të keni mundësi të argëtoheni, shfrytëzoni çdo shans që ju vjen. Jeta si çift kthehet në magjepsëse. Apeli seksual do i ndihmojë beqarët në kërkimin e gjysmës tjetër të mollës.

Binjakët

Fillojeni ditën me këmbën e majtë. Nevoja për të frenuar padurimin mund të ju bëjë pak intolerantë: në rast indekzioni, përvoja do t’ju ndihmojë të bëni zgjedhjen e duhur. Shmangni përplasjet kokë më kokë, humbja është e garantuar! Përdorni disa kura bimore për qetësinë e mendjes dhe një njohuri më të thellë për brendësinë e dikujt.

Gaforrja

Sot do kaloni një ditë shumë të mirë dhe do jeni një nga shenjat më të preferuara të zodiakut. Do keni një ditë disi të lodhshme në punë por do jetë edhe e kënaqshme. Marrëdhëniet me kolegët do jetë më e mirë se kurrë. Në sektorin e dashurisë dhe parave gjithçka mbështetet nga fati i mirë që ju karakterizon.

Luani

Biznesi dhe puna juaj janë në rrugë të drejtë. Jini falenderues për këtë. Do karakterizoheni nga një vendosshmëri dhe një sens humori të mirë. Ditë ideale për të bërë një banjo të ngrohtë në shtëpi dhe të relaksoheni, apo të bëni ndonjë blerje interesante për ta zbukuruar dhe ta bërë të rehatshme atë. Rrituni shpirtërisht, lexoni, praktikoni ose krahësoni veten më një njeri të mençur.

Virgjëresha

Ditë e favorshme për shoqërinë dhe miqtë e rinj. Do të keni mundësinë për të përmirësuar pozicionin tuaj socio-profesional. Për shumë prej jush, ndërhyrja e një personi me ndikim mund të jetë vendimtare: shkoni përpara për një punë të re ose një bashkëpunim të ri. Moment i mrekullueshëm sa i përket dashurisë, yjet janë të gjithë në favorin tuaj dhe premtojnë gjëra të mahnitshme.

Peshorja

Familja ka një ndikim të madh sot tek ty, por në thelb e kuptoni që ajo po ju bllokon. Bota kthehet, njerëzit ndryshojnë dhe eksperimentojnë, udhëtojnë, sfidojnë veten e tyre, provojnë veten, mbledhin informacion, ndërsa ju mbeteni në vend. Kushtojini pak kohë dashurisë? Merrni një lëvizje më tej. Reago!

Akrepi

Ju jeni në humor të mirë, morali është i lartë. Qielli është në këmbët tuaja: ai transferon forcën e tij për të përballuar çdo pengesë që ju hasni. Hëna dhe Mërkuri ju përvetësojnë me entuziazëm: nuk jeni në gjendje të shihni anën negative të situatave! Hëna miqësore në Virgjëresha ju bën vëzhgues të vëmendshëm të detajeve. Por të metat e partnerit nuk ju shqetësojnë, ju i shihni si të forta.

Shigjetari

Mundohuni të moderoni instinktet tuaja dhe të jeni pak më të ndjeshëm: Me siguri do të keni një jetë më paqësore përpara. Magnetizmi juaj, në këtë periudhë të përforcuar nga Marsi, do të bëjë që të keni në anën tuaj shumë njerëz. Edhe pse kohën e keni të kufizuar, ju keni një durim shumë të fortë. Kombinojini këto aftësi me njëra tjerën dhe asgjë nuk bëhet e pamundur.

Bricjapi

Të dëgjosh njerëz të tjerë është shumë më e lehtë sesa të dëgjosh veten. Ka shumë muhabet të brendshëm që po ndodhin në trurin tuaj dhe mund të mos kenë kuptim shumë për ju. Kjo është nënndërgjegjëshmja juaj duke punuar nëpër çështje që ju nuk jeni të vetëdijshëm.  Gjërat do të dalin në sipërfaqe më vonë kur të jetë koha për të vepruar. Tani për tani, përpiquni të shpërqendroni veten duke kontaktuar me njerëzit që ju duan dhe duke e mbajtur veten të zënë me aktivitete.

Ujori

Pritja e gjatë shpërblehet përfundimisht nga kalimi i Hënës në fushën tuaj: tani gjithçka bëhet më e lehtë, madje edhe gjetja e zgjidhjes së duhur për një çështje të ndërlikuar financiare. Me personin që ke prane nuk do të jetë si në ëndrrat e tua, do kesh sigurinë të dashurosh vetëm veten tuaj.

Peshqit

Idealia do të ishte zgjidhja e çështjeve të ndenjura, edhe nëse kërkojnë kohë dhe qetësi, dhe në disa raste edhe vendime drastike. Kini kujdes të mos tregoheni shumë të shkëputur në një marrëdhënie afektive që ju intereson: megjithëse është një strategji e shkëlqyeshme për të dëshiruar më shumë, ajo mund të ketë efektin e kundërt.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe

Close
Back to top button