Kuriozitete

Horoskopi 15 Maj, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi

Sot Sheshi Diell-Saturn, të shtyn të marrësh si të mirëqenë persona dhe situata, duke pasur sjellje dogmatike dhe kërkuese. Karakterizoheni nga kokëfortësia dhe këmbëngulja e tepruar, fakt që do ju sjellë probleme. Nëse jeni të fejuar, thuani jo xhelozisë dhe posesivitetit. Nëse jeni beqarë, nuk do të ketë zhvillime të rëndësishme në lidhjet tuaja të dashurisë, qoftë pozitive apo negative.

Në çështjet tuaja të punës, ritmet tuaja të ngadalta do t’ju mbushin me çështje pezull.  Në financë, duhet të ndaloni së shpenzuari para menjëherë

Demi

Shoku Demi, sot ka nevojë për vëmendje, pasi sheshi Diell-Saturn, ju bën të prirur ndaj gabimeve të rënda dhe të dëmshme, të cilat nuk korrigjohen lehtë. Qëndroni të arsyeshëm, me këmbë në tokë dhe maturohuni përballë qëllimeve dhe objektivave. Për fat të mirë, Gjashtëkëndëshi Diell-Poseidon do të përmbushë një dëshirë të madhe dhe të thellë tuajën.

Nëse jeni të fejuar përpiquni në çdo mënyrë të shmangni zënkat. Nëse jeni beqarë, mund të shijoni lojën e dashurisë, por jo rastësisht, sepse mund të humbisni mundësi të mëdha për fillime të reja.

Zhvillimet profesionale dhe financiare do ju stresojnë dhe do ju shtyjnë.

Binjakët

Për fat të keq edhe sot ju rëndojnë disa probleme, për shkak të sheshit Diell-Saturn! Pra, sigurohuni që të lëvizni prapa skenave, me kujdes dhe pjekuri, nëse doni të shihni qëllimet tuaja të realizohen.  Për fat të mirë, Gjashtëkëndëshi Diell-Neptun do të zbulojë një sekret që ju shqetëson dhe do të përfitojë nga lëvizjet tuaja të ardhshme.

Nëse jeni të fejuar, thuani një jo të madhe një dashurie të ndaluar.  Nëse jeni beqarë, duhet të ndalosh së mbështeturi në iluzionet dhe idealizimet, që kanë të bëjnë me personin që të intereson, nëse nuk dëshiron të lëndohesh.

Në punë ka shumë probleme dhe mund të jeni mjaft të stresuar. Në planin financiar më në fund gjeni zgjidhje për problemet që ju mundojnë prej kohësh

Gaforrja

Sot duhet të jeni shumë të kujdesshëm me miqtë tuaj.

Për fat të mirë, Gjashtëkëndëshi Diell-Neptun do të ndihmojë sektorin miqësor të mbyllë shpejt plagët që do të krijohen tani.

Nëse jeni të fejuar, provoni mënyra të ndryshme për të përmirësuar marrëdhënien tuaj dhe mos “kërkoni” vazhdimisht që mes jush të ketë zënka. Nëse jeni beqarë, miqtë tuaj do t’ju japin këshilla të shkëlqyera që do t’ju ndihmojnë, në raport me personin që ju intereson.

Në punë, por edhe në atë financiar, duhet të jeni të kujdesshëm në nënshkrimet dhe marrëveshjet sot.

Luani

Sot për shkak të sheshit Diell-Saturn, duhet të prisni zhvillime të vështira në të gjitha fushat e rëndësishme të jetës suaj dhe marrëdhëniet tuaja të rëndësishme ndërpersonale, kontaktet dhe shoqërimet.

Nëse jeni  beqarë mos u rrëmbeni sërish me flirtin e kotë dhe të shfrenuar, që mund t’ju ekspozojë në mënyrë të pariparueshme. Nëse jeni të fejuar, ju dhe partneri juaj, merreni kryesisht me çështje praktike, sot.

Në punë do ketë disa tronditje, pozitive ose negative.

Virgjëresha

Shoku Virgjëreshë, sot për shkak të Sheshit Diell-Saturn, duhet të kufizoni prirjen tuaj për spontanitet dhe nxitim në mesazhe, biseda, biseda dhe telefonata.  Gjithashtu kushtojini vëmendje drejtimit tuaj dhe lëvizjeve tuaja në përgjithësi.

Nëse jeni beqarë, mund të prisni njohje të reja simpatike, lajme të gëzueshme, takime të reja dhe shumë flirte.  Nëse jeni të fejuar, është më mirë të shmangni diskutimet serioze dhe përfundimtare, me partnerin tuaj, sot.

Në karrierën tuaj, më mirë shmangni marrëveshjet dhe fillimet e reja sot.

Peshorja

Peshorja e dashur, sot me sheshin Diell-Saturn, thuaji po mendjemprehtësisë dhe mprehtësisë, por jo dyshimit dhe ftohtësisë ndaj të tjerëve.

Nëse jeni të fejuar, dëshironi dëshpërimisht të fitoni kontrollin e marrëdhënies tuaj dhe të përpiqeni të manipuloni partnerin tuaj në mënyrën e gabuar.  Nëse jeni beqarë, karakterizohesh nga sharmi i parezistueshëm, fakt që do të sjellë pushtime dhe admirues!

Në planin financiar duhet të shlyeni patjetër borxhet dhe detyrimet e prapambetura sot. Profesionalisht, do të ketë disa probleme që kanë të bëjnë me marrëdhëniet dhe bashkëpunimet tuaja me bashkëpunëtorët.

Akrepi

I dashur Akrep, sot me sheshin Diell-Saturn, do të ishte mirë të shmangni vendimet e mëdha, që kanë të bëjnë me marrëdhëniet tuaja ndërpersonale, shoqërimet dhe kontaktet. Nëse jeni të fejuar, përpiquni të mbani tonet e ulëta në marrëdhënien tuaj, nëse nuk doni të shkëputeni me gjysmën tjetër.  Nëse jeni të beqarë përgatituni për njohje të reja.

Në vendin e punës duhet të mbroni bashkëpunimet dhe partneritetet nga prishjet. Në planin financiar nuk është dita ideale për kontrata, vendime dhe nënshkrime.

Shigjetari

I dashur Shigjetar, do të ketë shumë probleme në jetën tuaj të përditshme me sheshin Diell-Saturn, i cili rikthen çështjet pezull, detyrimet dhe stresin. Për fat të mirë, Gjashtëkëndëshi Diell-Neptun do t’ju japë mundësi për të rinovuar pamjen tuaj dhe për të rifituar besimin tuaj!

Nëse je beqar, ke të bësh me një person që të intereson, nëpërmjet ambientit profesional, por duhet t’i kushtosh vëmendje sjelljes tënde, që të mos ekspozohesh ndaj punës. Nëse jeni të fejuar, sjellja e largët dhe e ftohtë ndaj gjysmës suaj, do të krijojë probleme në marrëdhënien tuaj.

Në vendin e punës, patjetër do të ketë pengesa, ndaj sigurohuni që të ruani pjekurinë dhe seriozitetin tuaja. Ekonomikisht prisni shpenzime të vogla por të papritura.

Bricjapi

Shoku Bricjap, përpiqu të mos rrëmbehesh nga sjelljet sipërfaqësore, arroganca dhe kërkuese, për shkak të Sheshit Diell-Saturn. Mbroni reputacionin tuaj të mirë dhe shmangni gabimet.  Nëse jeni të fejuar, përgatituni për emocion, romancë, butësi dhe pasion në marrëdhënien tuaj, për aq kohë sa shmangni shpërthimet.  Nëse jeni beqarë, jeni të ngopur me flirtet pa pushim, megjithatë duhet të shmangni ekzagjerimet, të cilat mund të dëmtojnë reputacionin tuaj të mirë! Në fushën e punës shmangni sjelljet konkurruese, sepse do të ketë zënka.

Ujori

I dashur Ujor, ka mundësi që sot të lëkunden disa marrëdhënie familjare dhe farefisnore, për shkak të sheshit Diell-Saturn. Për fat të mirë, Gjashtëkëndëshi i Diellit-Poseidon, do të sjellë zgjidhje për problemet e kaluara të shtëpisë, të cilat ju stresojnë prej kohësh.

Nëse jeni të fejuar, bëni vetëm diskutime të pjekura me partnerin për problemet që keni dhe veçanërisht qetësi.  Nëse jeni beqarë sot je i preokupuar me një dashuri nga e kaluara.  Mos e hidhni hapin e parë, sepse mund të zhgënjeheni.

Në karrierë do të ketë disa keqkuptime me kolegët dhe kolegët.

Peshqit

Të dashur Peshq, për shkak të sheshit të sotëm Diell-Saturn, do të ketë probleme në kontaktet, komunikimet, fillimet e reja, udhëtimet dhe marrëdhëniet me vëllezërit e motrat, të afërmit dhe fqinjët e largët. Për fat, Gjashtëkëndëshi i Diellit-Poseidon, premton lajme dhe lajme të këndshme, të cilat do t’ju japin zgjidhje.

Nëse jeni të fejuar kërkoni patjetër një komunikim të pjekur dhe kuptimplotë me gjysmën tjetër dhe mos u mashtroni nga fjalët e mëdha.  Nëse jeni beqarë konsumohesh në marrëdhënie sipërfaqësore, por kështu nuk do të gjesh dot diçka që ia vlen.

Në karrierë zhvillimet do kenë ulje-ngritje, kryesisht për marrëdhëniet me kolegët dhe bashkëpunëtorët.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close