Kuriozitete

Horoskopi 30 Shtator, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi

Të mbuluar nga kuadratura e Hënës, nuk do të jetë e lehtë të kuptoni se cilin drejtim duhet të merrni. Të mendosh për të njëjtën temë është e padobishme. Më shumë sesa hamendësime mendore, mbështetuni tek instinkti juaj. Rruga mund të jetë dredha-dredha, por ju do të mbërrini.

Demi

Do të shkëlqeni me dëshirën e madhe për t’i shpjeguar të tjerëve një intuitë, e cila sado e thjeshtë të jetë, ju duket e suksesshme. Sidoqoftë, bindja e tyre është një histori tjetër. Ju e dini punën tuaj dhe nuk do të lejoni të ju vënë këmbët në kokë. Në mungesë të alternativave, do të vazhdoni vetë. 

Binjakët

Mos e provoni fatin tuaj me bëma në kufij të të pavetëdijshmes. Mund të mbeteni të heshtur dhe sërish të keni zërin tuaj të dëgjuar. Disa emocione luhatëse janë të vështira për t’u deshifruar. Duke folur për këtë me partnerin tuaj do të qartësoni idetë tuaja. 

Gaforrja

Ndoshta për shkak të Mërkurit, mendimet janë ngatërruar pak, por falë Venusit, ndjenjat do të jenë shumë më të lehta për t’u kuptuar. Thjesht duhet të ndiqni zemrën në vend të mendjes. Emocione pa fund së bashku me ata që doni.

Luani

Ju e keni liruar pak kontrollin tuaj dhe diçka ju del jashtë kontrollit. Ende mund t’i arrini qëllimet tuaja, por do të duhet një goditje fati prej maceje. A ju merr biznesi juaj kohë dhe energji? Mundohuni të jeni më të balancuar me gjithçka tjetër. 

Virgjëresha

Shqetësimet më stresuese zhduken, falë mbështetjes hënore. Por ju ende duhet të merrni parasysh disa gjëra të prapambetura. Eshtë fundi i muajit … Mund të mbështeteni në energjinë e një pjese të madhe të ekipit tuaj. “Uniteti është forca”, thotë fjala e urtë e vjetër.

Peshorja

Ju duhet të mendoni se si të festoni ditëlindjen tuaj. Dielli në treshe me Saturnin do t’ju ndihmojë me përgatitjet. Çfarë aftësie organizative! Në fillim mund të keni disa dyshime në punë, për shkak të fërkimit midis Hënës dhe Mërkurit.  

Akrepi

Momente lumturie dhe qetësie me familjen tuaj ose me të dashurit tuaj, falë kombinimit të Hënës me Venusin. Asgjë nuk mund t’ju shqetësojë. Rrethojeni veten me gjëra të bukura pa shpenzuar një pasuri të tërë. Disa bimë në shtëpi e bëjnë ajrin më të shëndetshëm.

Shigjetari

Edhe nëse nuk jeni në krye të renditjes, nuk ju intereson shumë. Shumë më mirë të jesh i lirë të shprehesh si të duash. Ndërhyni sa më pak të jetë e mundur, në ato situata kur nuk jeni të sigurt se jeni më shumë se të pëlqyer.

Bricjapi

Mos i përkeqësoni teprimet që solli opozita hënore në Pluton, duke hedhur më shumë karburant në zjarr në një debat të nxehtë. Kokëfortësia e një kolegu me të vërtetë rrezikon t’ju acarojë tej mase. Çfarë testi tolerance!

Ujori

Durimi juaj mund të mos ketë kufi. Dielli në kombinim me Saturnin e bën gjithçka të këndshme dhe të pranueshme … megjithatë pa e ekzagjeruar! Organizoni gjërat tuaja, siç është tavolina juaj, në mënyrë që të keni gjithçka afër. 

Peshqit

Edhe nëse një situatë ju ka kapur befasisht, nuk keni asgjë për t’u frikësuar. Harmonia perfekte e Hënës me Neptunin do t’ju ​​ndihmojë të improvizoni. Pamja mënjanë, herën tjetër përpiquni të parandaloni lëvizjet e tjetrit në mënyrë që të jeni gati.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: