Kuriozitete

Horoskopi 8 Maj, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi  Sot, dita do të jetë patjetër pozitive dhe shumë e lumtur.

Ju vendosni t’i jepni përparësi jetës tuaj shoqërore dhe argëtimit tuaj. Nëse jeni të fejuar, mos bëni premtime të mëdha, vetëm për t’i bërë përshtypje partnerit, sepse nuk do arrini t’i mbani sa duhet dhe ai do të zhgënjehet. Nëse jeni beqarë, jeni të ngopur me flirtin, njohjet e reja, fansat dhe pushtimet.

Në vendin e punës, vazhdoni të ndihmoni kolegët, por pa u shfrytëzuar.

Demi Sot, je shumë i ëmbël, i ngrohtë, emocionues dhe i butë me të tjerët. Përveç kësaj sot, do të merreni kryesisht me menaxhimin e çështjeve, por edhe problemeve që ju kanë lindur në shtëpi dhe familje.

Nëse jeni të fejuar, në një moment mund të ndrydhni gjysmën tjetër, për shkak të mbrojtjes së tepërt!. Nëse jeni beqarë, ju mungon shumë një person nga e kaluara juaj erotike. Përdorni logjikën përpara se të bëni lëvizjen e parë.

Në planin financiar do ketë shpenzime të papritura në lidhje me shtëpinë. Nga ana profesionale, kini kujdes, pasi tendenca juaj për ankesa mund të shkaktojë keqkuptime.

Binjakët Sot je shumë i pëlqyer dhe i dashur në rrethet e tua shoqërore. Nëse jeni beqarë, ju pëlqen flirtimi, kryesisht nëpërmjet internetit dhe përveç kësaj do të keni njohje të reja që do t’ju emocionojnë. Nëse jeni të fejuar, ndoshta sjellja juaj është paksa e ftohtë ndaj partnerit dhe kjo do ta zhgënjejë.

Në karrierën tuaj keni ide efektive dhe të zgjuara që do t’ju sjellin sukses.

Gaforrja Sot më në fund do të mund të ndihesh sërish i qetë. Do të ndiheni përsëri, të sigurt me arritjet tuaja dhe me jetën tuaj të përditshme.  Megjithatë, ndonjëherë mund të bëheni disi kokëfortë, këmbëngulës dhe dominues me ata që ju rrethojnë për të fituar kontrollin e plotë, gjë që do të mërzitë të tjerët.

Nëse jeni të fejuar, shijoni një ditë absolutisht sensuale, erotike dhe romantike. Kufizoni vetëm posesivitetin tuaj ndaj partnerit tuaj. Nëse jeni  beqarë do të keni mundësinë për një lidhje të re, e cila do t’ju bëjë të ndiheni të sigurt dhe të sigurt.

Në karrierë mund të ketë stres dhe vonesa, por jo me pasoja të rëndësishme.

Luani Sot, i dashur Luan, me Hënën në shenjën tuaj të zodiakut, ju jeni protagonisti i ndritshëm. Thjesht kufizoni prirjen tuaj për egocentrizëm, shpërthime dhe kërkesa të tepruara.  Nëse jeni të fejuar përpiquni të mos jeni shumë impulsiv dhe spontan, në mënyrë që të shmangni tensionet.  Nëse jeni të lirë, mos u emociononi shumë lehtë me një flirt apo një njohje të re, sepse në fund nuk është më e mira.

Në karrierën tuaj, për shkak të konkurrencës dhe vetëbesimit, do të keni vetëm zhvillime pozitive.

Virgjëresha Sot mik Virgjëreshë, psikologjikisht do të jesh disi i pambrojtur dhe i paqëndrueshëm. Në fakt, ndonjëherë do të preferoni vetminë tuaj, në mënyrë që të kaloni kohë në introspeksionin personal, përpara se të vazhdoni me veprimin dhe zbatimin e planeve. Ju shmangni kontaktet dhe diskutimet sociale, por një komunikim në prapaskenë nuk do t’ju lërë indiferentë!

Nëse jeni të fejuar, është koha të shikoni nevojat tuaja! Mos tërhiqni gjithmonë, sepse partneri juaj do ta marrë përsipër. Nëse jeni të lirë, mos investoni sot për një njohje të re, sepse do të bini befas nga retë. Në fushën e punës bëni gabime nga mungesa e përqendrimit. Në planin financiar, fati është në anën tuaj.

Peshorja Peshore të dashura, sot ngjarjet do t’ju detyrojnë të ktheni interesin drejt miqësive tuaja, si dhe ndaj grupeve shoqërore ku bëni pjesë.

Nëse jeni të fejuar, gjysma juaj tjetër ankohet për sjelljen e ftohtë që tregoni ndaj tij. Nëse jeni beqarë, do të keni flirtim, pushtime dhe admirues. Një njohje e re po vjen, përmes rrethit tuaj të miqve.

Në punë, ju i bëni përshtypje bashkëpunëtorëve me idetë tuaja unike.

Akrepi Sot, ju vendosni të bëheni më të largët dhe të ashpër ndaj ndërveprimeve tuaja sociale. Megjithatë, ky qëndrim yt nuk do të prishë imazhin dhe statusin tuaj të mirë shoqëror. Në vend të kësaj, do të jeni në gjendje të fitoni respektin dhe admirimin e vërtetë të të tjerëve.

Nëse jeni të fejuar, sot është dita ideale për stabilizim dhe themele të forta në lidhjen tuaj të dashurisë! Nëse jeni beqarë do të keni pushtime të jashtëzakonshme dhe thelbësore. Megjithatë, mos prisni zhvillime të shpejta.

Në fushën e punës përmbushni ambiciet dhe arrini stabilitet! Në planin financiar veprimet dhe lëvizjet tuaja do të jenë të suksesshme.

Shigjetari Shoku Shigjetar, sot duhet të kaloni kohën më të mirë që mundeni dhe të shfrytëzoni sa më shumë fatin tuaj. Bëhuni gati për aventura, optimizëm, përvoja emocionuese, shoqërueshmëri, argëtim dhe shumë kontakte dhe diskutime të dobishme. Do të keni shumë mundësi për të zgjeruar rrethet tuaja shoqërore, por edhe për të planifikuar një ekskursion apo një udhëtim!

Nëse jeni të fejuar, duhet të shmangni nervat, shpërthimet dhe zënkat. Nëse jeni të beqarë, sot jeni të angazhuar kryesisht në komunikime dhe kontakte erotike. Mund të prisni mesazhe dhe telefonata që do t’ju bëjnë shumë të lumtur.

Sjellja e nxituar dhe joserioze në karrierë dhe para, do t’ju sjellë humbje.

Bricjapi Shoku Bricjap, kohët e sotme, njerëzit që takoni dhe disa ngjarje sot, do t’ju ngjallin dyshimin dhe kujdesin tuaj. Ju patjetër dëshironi të keni dorën e sipërme në secilën prej marrëdhënieve tuaja ndërpersonale, për të marrë të fundit dhe për të lëvizur ekskluzivisht fijet.Por kujdes, qëndrimi juaj herët a vonë do të kthehet kundër jush!

Nëse jeni të fejuar, sot jeni në një gjendje pasigurie dhe xhelozie intensive, ndaj gjysmës tjetër dhe po grindeni pa arsye. Nëse jeni beqarë, mprehtësia juaj do t’ju udhëheqë drejt, në mënyrë që të joshni personin që ju intereson.

Në punë kapërceni çdo vështirësi dhe arrini të përballoni gjithçka. Transaksionet financiare sot, do të jenë të suksesshme.

Ujori Sot arrin të tregosh veten më të mirë dhe të kënaqesh me pranimin e të tjerëve. Sigurisht, do të ishte mirë të mos insistoni të shihnim vetëm sipërfaqen, por edhe thelbin. Gjithsesi, ju jeni absolutisht i këndshëm, i dashur dhe simpatik dhe në marrëdhëniet dhe kontaktet tuaja ndërpersonale do të jeni fitues.

Nëse jeni  beqarë do të keni mundësi të mëdha dhe thelbësore për një marrëdhënie të re.

Nëse jeni të fejuar, mund të prisni rinovimin dhe rindezjen e një lidhjeje apo martese, në mënyra të ndryshme.

Në punë, ndoshta jeni dembelë sot.

Peshqit Sot vendosni të merreni kryesisht me çështje praktike. Nuk shqetësoheni sipërfaqësisht me sjelljen e të tjerëve, me të cilët do të shoqëroheni sot.

Nëse jeni beqarë, gëzon shumë pushtime, për shkak të pamjes tënde të rinovuar. Megjithatë, ju fokusoheni te një person specifik, përmes vendit të punës. Nëse jeni të fejuar, gjeni zgjidhje për problemet e lidhjes apo martesës suaj. Në karrierën tuaj keni një performancë perfekte dhe arrini atë që keni dashur për zhvillimin tuaj.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close