Kuriozitete

Horoskopi Javor për datat 13 deri 19 Mars 2023, parashikimi i yjeve për financat, dashurinë dhe…

Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Do të keni një javë me pesë nga pesë yje. Epo dashuri, nga data 6 marsit Afërdita do jetë në krahun tuaj dhe takimet do jenë të favorizuara. Filloni të shikoni përreth, Jupiteri është me ju dhe lajmet janë afër, duhet të përfshiheni. Për sa i përket punës, keni mjaft ide, duhet t’i çoni përpara dhe të filloni të mendoni për të ardhmen.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Në dashuri jeni pak intolerantë, ndoshta dikush nuk përfshihet në lidhje siç do të dëshironit dhe për këtë arsye jeni mosbesues. Venusi është i favorshëm, por gjithçka do të varet nga ju. Për sa i përket punës, e mërkura do të jetë një ditë e mirë, por duhet të jeni të kujdesshëm dhe t’i kushtoni vëmendje parave.

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Sipas horoskopit javor, kjo javë do jetë e mirë. Në dashuri jeni pak skeptik, nuk keni besim dhe nuk jeni të bindur për ndjenjën. Historitë që lindin tani kanë nevojë për siguri, por të martën duhet të jeni të kujdesshëm sepse mund të jeni më kritik sesa duhet. Për sa i përket punës, kujdes nga keqkuptimet, ndoshta duhet të organizoheni më mirë.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Afërdita është në anën tuaj, dëshironi të kënaqeni me dashurinë. Nëse jeni pajtuar me një përvojë të keqe në të kaluarën, tani është koha për ta hequr atë dhe për të vazhduar përpara, tani që takimet janë të favorizuara. Për sa i përket punës, përpiquni të qëndroni të qetë.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Do jeni pak xheloz në dashuri, ndoshta shumë dhe kjo mund të jetë një pengesë për ju. Takimet janë të preferuara, por duhet të lini mënjanë krenarinë, veçanërisht nëse keni lidhje me një person të lindur në shenjën e Akrepit.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Afërdita është në opozitë, ndaj në dashuri duhet të keni kujdes, sidomos nëse ju është dashur të përballeni me kriza. Jeni shumë të fokusuar në punë, por kushtojini vëmendje marrëdhënieve me të lindurit në shenjën e Binjakëve dhe Shigjetarit. Për sa i përket punës, koha është e rëndësishme, por do t’ju duhet të kapërceni pengesat.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Në dashuri duhet të filloni të ecni përpara, sidomos pas krizës në fund të shkurtit. Ju nuk mund të prisni gjithçka dhe menjëherë nga një person, është më mirë të ruani qetësinë. Për sa i përket punës, lodhja do të ndihet. Jini të durueshëm.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Mundohuni ta lini veten të dashuroheni, sidomos tani që Venusi është në një pozicion të mirë dhe takimet janë të favorizuara. Pasioni është aty, por kujdes nga luhatjet e marrëdhënieve me të lindurit në shenjën e Ujorit dhe Luanit. Ndonjëherë është mirë të rrezikosh, por tani duhet të jesh i kujdesshëm.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Të lindurit e kësaj shenjë sipas horoskopit javor katër yje.Nëse jeni beqar nuk doni të lidheni, por jeni në kërkim të emocioneve të mira. Mundohuni të mos mendoni shumë për të kaluarën dhe gabimet e bëra, më mirë fokusohuni në të ardhmen.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Afërdita është në anën tuaj, ndaj mund të kënaqeni me dashurinë dhe sigurisht që do të ketë mundësi. Mundohuni të hiqni dorë nga emocionet e bukura dhe të bëni takime të veçanta, veçanërisht në fundjavë. Për sa i përket punës nuk do të mungojnë lajmet.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Të lindurit e kësaj shenjë sipas horoskopit të javës së po vjen tre yje.Në dashuri duhet të ndaloni, të reflektoni dhe të kuptoni se si të lëvizni. Vëmendje në fundjavë, mund të pajtoheni me disa dyshime. Për sa i përket punës, mund të veproni deri në maj nëse kërkoni konfirmim.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Marrëdhëniet e reja favorizohen dhe miqësitë që lindin tani mund të bëhen vërtet të rëndësishme. Mundohuni ta lini veten të shkojë në pasion, veçanërisht të premteve. Për sa i përket punës, jeni pak të lodhur dhe duhet të ndaloni.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close