fbpx
Kuriozitete

I ndërtuar në një faqe mali në Zvicër, restoranti që po merr vëmendjen e mijëra vizituesve

Nëse ju doni të pini një filxhan çaj ose të hani një dreke të shijshme do të duhet të  merni parasysh disa gjëra  para se të shkoni.  Ky restorant në Weissbad ndodhet rreth 5.000 metra mbi nivelin e tokës dhe është i vendosur në anë të një mali në Alpet Zviceriane.

Për të arritur atje do t’ju duhet të bëni një udhëtim me teleferik për 20 minuta dhe më pas të ecni në një terren të pjerrët. Ky restorant është ndërtuar si një shtëpi për mysafirët në vitin 1884 nga disa fermerë të cilët kishin nevojë për një vend për t’u qetësuar teksa dhitë e tyre kullotnin në barin atje.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button