Kuriozitete

“Jam grua e martuar, por po bie në dashuri me kolegen”

Një grua e martuar është aq e lidhur me kolegen e saj, sa mendon se ka rënë në dashuri me të. Madje i ka dërguar letër psikologes Deidre ku tregon se e ka të vështirë ta pranojë këtë, por nuk i jep shpjegim tjetër ndjenjës së fortë që ka.

Letra: Është e vështirë ti tregoj një kolegeje pune se kam rënë në dashuri me të. Ne jemi të dyja femra në një agjensi reklamash dhe bashkëpunojmë për projekte. Kolegët tanë mendojnë se ne e duam shumë njëra-tjetrën sepse flasim cdo ditë, edhe kur nuk jemi në punë.

Unë jam 32 vjece dhe e martuar. Ajo është 30 vjece dhe po shijon një lidhje dashurie prej kohësh. Nëse jam e mërzitur, e di që ajo do më bëjë të ndihem më mirë. Nuk dua të pranoj se kam rënë në dashuri me të, por ky është i vetmi shpjegim që kam. I kam sugjeruar që të dalim me kolegë të tjerë për të ndryshuar fokusin, por asgjë nuk ka funksionuar. I them vetes që po i lexoj shumë anët e saj më të dashura.

Deidre: Është një shoqëri shumë e ngushtë, por ti nuk e përmende askund tërheqjen seksuale. Ndoshta ajo është motra që nuk ke patur kurrë? Mendo si është martesa jote? A je komode me bashkëshortin tënd? Bëj një pushim nga kolegia jote dhe orët e pushimit kaloji me partnerin.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close