Kuriozitete

Kali 8-vjeçar që po mahnit Instagram-in në mbarë botën me flokët e tij

Nuk është vajza bukuroshe me flokët e gjata, por është një kalë 8-vjeçar që po mahnit Instagram-in.

Bëhet fjalë për Storm, një kalë me flokë të gjata, kaçurrella në ngjyrë argjendi. Në faqen që pronarja ka hapur për të, Storm, ka arritur rreth 34 mijë ndjekës në Instagram, ndërsa ata shkruajnë “Rapunzel”.

Stuentja 24-vjeçare Naomi Beckers është pronarja e këtij kali. Beckers e bleu 2 vite më parë pasi e vizitoi në një fermë dhe u mahnit nga flokët kaçurrelë.

Për më shumë ndiqni fotogalerinë.


f.g./al.sp.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close