fbpx
Kuriozitete

Koleksionisti vë në shitje 100 veturat e tij, vlera e tyre afro 9 milionë euro

Një koleksionist i makinave klasike ka vendosur të vë në shitje 100 prej veturave të tij. Bëhet fjalë për Marcel Petitjan, shtetas francez, ish-shofer garish, që po ofron  96 vetura të mbledhura gjatë 50 viteve të fundit, për ofertuesin më të lartë në ankand që do mbahet në Gjermani.

Vlera e këtyre makinave mësohet të jetë afro 9 milionë euro, përkatësisht 10 milionë dollarë. Në mesin e veturave përfshihen firma si Lamborghini, Maserati, Porsche, Jaguar dhe Aston Martini.

      

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button