fbpx
Kuriozitete

“Masha dhe ariu”mbushin 10-vjeç

Dy personazhet e filmit vizatimor rus, që ka thyer rekord shikueshmërie, “Masha dhe ariu”mbushin 10-vjeç.

Me ketë rast, filmi që mban rekordin botëror “Guinness” si ‘filmi më i shikuar familjar’, do të shfaqet në kinema në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandë.

Me titullin “Masha dhe Ariu në Ekranin e Madh”, shfaqja do të përfshijë episodet më të fundit nga “Sezoni 3”.

“Ne kemi punuar shumë për episodin e ri, një bahskëpunim I studiove Vue dhe Animaçord, që filmi të ishte gati për shfaqjen në Britani dhe shpresojmëtë zgjerohemi edhe në tregje të tjera në të gjithë botën”, u shpreh Drejtori i Marketingut, Alex Taylor-Smith.

Filmi, bazohet mbi një fabul me të njëjtin emër dhe çdo episod është rreth shtatë minuta i gjatë.

Ai përshkruan aventurat e karaktereve kryesore, Mashës, dhe mikut të saj ari, që e mbron gjithmonë nga telashet.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button