Kuriozitete

Momenti kur djali me Sindromën Dawn e ngushëllon shokun e tij me autizëm me një përqafim

Një djalë i vogël me Sindromën Down u filmua duke ngushëlluar shokun e tij me autizëm me një përqafim të ngrohtë. Pamjet u regjistruan nga një mësues në një klasë në Jalisco, Meksikë, në fillim të kësaj jave, transmeton Telegrafi. Në video, dy nxënësit mund të shihen me uniformat e tyre.

Djali i vogël me autizëm, i cili është ulur në ulësen e tij, duket mjaft i mërzitur dhe kjo nuk ka kaluar pa u parë nga shoku i tij i klasës. Shoku i tij i kujdesshëm përpiqet të fshijë lotët e tij përpara se të vinte krahun rreth tij për t’i ofruar atij një përqafim.

Muzika qetësuese mund të dëgjohet duke luajtur në sfond, pasi djali me sindromën Down shihet duke e prekur butësisht me dashuri shpinën e mikut të tij. Nxënësi me sindromën Down shihet duket i fshirë lotët nga fytyra e djalit me autizëm. Klipi që atëherë është ndarë në internet, ku deri më tani është shikuar më shumë se 19 milionë herë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: