Kuriozitete

Ndërtohet hoteli i parë në botë në formë kitare

Pse të qëndroni në një hotel të rregullt shumëvjeçar ndoshta edhe me një histori specifike kur mund të qëndroni në një kitarë? Një hotel modern në formën e një kitare. Këtë vjeshtë, hoteli i parë me formë kitarë në botë do të hapet në Floridën e Jugut. Dhe tani mund të rezervoni një dhomë në kullat e reja të saj.

Hoteli me vlerë prej 1.5 miliardë dollarë, Hard Rock në Hollywood, Florida, është pjesë e një projekti më të madh një projekt prej 2.2 miliardë dollarësh që zgjeron dy hotele dhe kazinotë në Florida Hard Rock (tjetra ndodhet në Tampa).

Të dy vendet si në Hollivud dhe në Tampa ndodhen Kazinotë e Seminole Hard Rock janë kazino të suksesshme të resortit të drejtuara nga Seminole. Hotel Hard Rock në formë kitarë në Hollywood, Florida, zyrtarisht do të hapet më 24 tetor. Rezervimet e dhomave mund të bëhen online dhe biletat për aktet muzikore, përfshirë Andrea Bocelli, tani janë në shitje.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close