fbpx
Kuriozitete

Ndërtoi shtëpinë me vlerë 140 mijë paund duke parë video në Youtube

Një burrë nga Hampshire në Britani ndërtoi një shtëpi me vlerë 140 mijë paund vetëm duke parë video në youtube, pasi ai nuk kishte eksperiencë në fushën e ndërtimit.

Edhe pse iu deshën dhjetë vjet për të përfunduar shtëpinë, 51-vjeçari Graham Harley tani është pronari krenar i një shtëpie me pesë dhoma gjumi në Ringwood.

Duke balancuar kohën e tij midis punës dhe familjes ai mësoi të ndërtonte nga interneti. E gjitha filloi kur një ndërtues i tha atij pllakë dhe i tha se kushdo mund të ndërtonte shtëpinë e vet nëse dëshironte. Graham vendosi ta merrte seriozisht dhe filloi përpjekjen duke e ndërtuar më në fund shtëpinë. Ai tha se  nuk planifikon ta shesë, por do të jetojë atje me partneren e tij kur të dalin në pension.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button