fbpx
Kuriozitete

Një grua ka ndarë me botën arsyen e çuditshme që e bëri të humbë peshë

Një nënë ka ndarë transformimin e saj mbresëlënës për humbjen e peshës pasi kishte “tepër vjam” për një udhëtim argëtues. Philippa Wood, kaloi peshoren në gati 120kg përpara se të fillonte udhëtimin, raporton “Daily Star”. Që nga një incident ku ajo nuk ishte në gjendje të hipte në një udhëtim, nëna e tre fëmijëve iu drejtua Slimming World në Mars 2017. Ajo ra një shtatë madhësi veshjesh, duke shkuar nga një madhësi 22 në një 8, kur ajo u bashkua me grupin e humbjes së peshës, transmeton lajmi.net.

Nëna, nga Newcastle, tani ka besimin të marrë përsipër ndonjë gjë dhe madje dëshiron të provojë hedhje me parashutë, raporton Chronicle Live. Ajo tha: «Unë u largova për një pushim romantik në Blackpool dhe shkova në Parkun e Temave Pleasure Beach.

Por unë u refuzova për një udhëtim sepse shufra e sigurisë nuk do të binte. Unë qava dhe u ktheva në dhomën e hotelit dhe nuk doja të bëja asgjë. “Ne dolëm jashtë gjatë natës dhe nuk doja të ha ndonjë gjë pasi ndjeva yndyrë, të turpëruar dhe të frikësuar për të ngrënë sepse në atë moment u ndjeva sikur më duhej të bëja diçka atëherë.

Unë shkova te mjeku shumë herë dhe sa herë që më thoshin të humb peshë. “Unë isha me madhësi 22 dhe isha e kufizuar në atë vend ku mund të blija. Tani kam më shumë energji, gjë që është e mirë me tre të vegjlit , dhe më në fund ndjehem si një model i mirë për fëmijët e mi.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button