fbpx
Kuriozitete

Njihuni me vendet më të ftohta në botë (Foto)

Për disa vende në botë, stina e dimrit nuk është e përcjellur vetëm me të ftohët, por për këto vende kjo stinë nuk ka mëshirë.

Pa marr parasysh se ku gjenden këto vende, nga Siberia, në Kanada etj, rezidentët e këtyre vendeve përballen me një sezonë të gjatë dhe tejet sfiduese, që është kjo stina e dimrit. Më poshtë kemi përgatitur një list të vendeve më të ftohëta në botë, transmeton lajmi.net.

Dome Fuji, Antarctica

Temperaturat arrijnë deri në: -93.2°C

Klinck research station, Greenland

Temperaturat arrijnë deri në: -69.4°C

Oymyakon, Russia

Temperaturat deri në: -67.8°C

Snag, Yukon, Canada

Temperaturat arrijnë deri në: -62.7°C

Harbin, Heilongjiang, China

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button