Kuriozitete

Pamjet që tregojnë se çfarë është në gjendje të bëjë luani kur është i uritur

Pamje të publikuara së fundmi nëpër rrjete sociale shfaqin momentin e egërsisë së luanit ndaj një derri të egër, i cili tenton të fshihet prej mbretit të xhunglës.

Siç edhe mund të shihet në pamje, në fillim shihen vetëm këmbët e pasme të luanit i cili lufton për të tërhequr kafshën nga gropa në Parkun Kombëtar Kruger, Afrikën e Jugut, transmeton lajmi.net.

Turistët vëzhgojnë nga vendi i ngjarjes në një xhip aty pranë, ndërsa luani tërheq me forcë kafshën, duke e mbërthyer dhe nxjerrë fillimisht mbi sipërfaqen e tokës. Ka qenë Jameson Aradalen nga San Diego e Kalifornisë, ai që ka mundur të marrë pamjet. Ndiqini pamjet në vazhdim.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: