fbpx
KurioziteteTurizëm

Pesë shtetet më të pasura në botë (Foto)

Keni menduar ndonjëherë se cilat janë shtetet më të pasura në botë? Atëherë ky është artikulli i duhur për ju!

Të dhënat nga “Global Finance Magazine”  tregojnë se cilat janë shtetet më të pasura në botë, ndërkaq pasuria e një shteti është bazuar në GDP, transmeton Telegrafi. GDP (Gross Domestic Product) është sasia e mallrave dhe shërbimeve të cilat ofrohen brenda shtetit dhe që gjenerojnë të ardhura.

5. Brunei

4. Singapori

3. Luksemburgu

2. Macao SAR

1. Katar. 

Image result for qatar

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button