Kuriozitete

Prekëse, qeni shkon përballë ujkut për të shpëtuar 10-vjeçarin (Video)

Një ngjarje e pabesueshme është shënuar në Rusi ku një qen ka ngordhur gjatë betejës së tij me një ujk për të shpëtuar pronarin e tij 10 vjeçar.

Mediat e huaja bëjnë me dije se qeni i racës “Jack Russell’ ka ngordhur gjatë përleshjes me ujkun. Ndërkohë fëmija, i identifikuar si Yemelyan po luante “kukafshehthi” me motrën e tij në Republikën e Komit në veri të Rusisë.

Jack Russell dalloi rrezikun ekstrem që po i afrohej vogëlushit dhe vrapoi me shpejtësinë e erës për të sfiduar ujkun gjigant. Ndërkaq kamerat e sigurisë së shtëpisë së familjes kanë kapur edhe momentin e sulmit. Nga pamjet e videos shikohet momenti i sulmit dhe dëgjohen edhe ulërimat e qenit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close