fbpx
Kuriozitete

Qeni humbi shikimin, ky qenush besnik është udhërrëfyesi i përsosur i shokut të tij

Një qenush i racës  së Artë Retriever, Tao fatkeqësisht ka humbur shikimin pasi u sëmur nga glaukoma vitin e kaluar. Kjo gjë e detyroi pronarin e tij të gjejë një shoqërues për qenushin e tij besnik. Tao u prezantua me Oko kur ishte vetëm tetë jave dhe ata tani kanë krijuar lidhjen më të  ëmbël. Oko është qeni udhëzues i cili është kthyer në shoqëruesin e përsosur për Taon dhe ndihma e tij më e madhe.

Të dy qenushët dalën për shëtitje duke bërë që pronari i tyre mos i shoqërojë gjatë gjithë kohës. Pronarja Melanie Jackson tha se Tao u diagnostifikua me glaukomë  dhe gjithçka ndodhi aq shpejt sa ai brenda 5 orësh ishte verbuar dhe më pas u detyruan që të hiqnin syrin e tij.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button