Kuriozitete

Spektakël në Larisë, retë dhe rrezet e diellit mahnisin qytetarët (Video)

Një spektakët i mrekullueshëm është filmuar në Larisë, nga format e reve në qiell. Videoja është filmuar në Larisë, Greqi një ditë më parë. Në video shihet si qielli me re së bashku me rrezet e diellit mbizotëruese formuan një “tufë” të çuditshme resh që mahnitën të gjithë.

Format që u krijuan ndryshe quhen “Mammatus” dhe sipas mediave greke, këto janë zakonisht paralajmëruese të shtrëngatave të afërta ose shfaqen pas një stuhie. Ati përbëhen nga rryma të ftohta dhe shtrihen për shumë milje.

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close