Kuriozitete

‘Trafik i rënduar’ në Afrikën e Jugut/ Video spektakolare e 4 luanëve që bllokojnë rrugën e makinave në rezervat

Një grup prej katër luanësh të rritur meshkuj janë parë së fundmi duke bërë një shëtitje të relaksuar në rrugën e asfaltuar pranë rezervatit të tyre në Afrikën e Jugut, duke bërë që dhe makinat të avancojnë vetëm me shpejtësinë e ecjes së tyre.

‘Parakalimi i forcës’ i 4 luanëve krijon radhë të gjatë të automjeteve, teksa ecin të sinkronizuar e të patrazuar nga prania e njerëzve në makina. Pamjet janë marrë në parkun kombëtar Kruger i njohur për rezervatet dhe udhëtimet turistike ‘safari’.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close