Kuriozitete

Video/Shpejtësia që e arrin ky Mercedes është marëmendëse

Mercedes-AMG GLC 63 S Coupe është një nga makinat më të shpejta dhe më të fuqishme në repertorin e Mercedesit tani.

Por sintonizatori gjerman GAD Motors është gati të ofrojë një version të çmendur me pothuajse dyfishin e kuajfuqive.

Sidoqoftë, një video tregon fuqinë e motorit të kësaj makine, e cila arrin të kap shpejtësi marramendëse.

Sipas Top Speed, makina posedon më shumë se 500 kuajfuqi.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close