Kuriozitete

Vogelushja thoshte se shikonte shtrigën çdo natë, po…

Një vajzë e vogël 7 vjeçare dhe dy vëllezërit e saj pak më të mëdhenj, jetonin me gjyshen e tyre në Oklahoma të SHBA-ve. Gjyshja u thoshte shpesh se në papafingon e shtëpisë ndodhej një shtrigë, e cila mund t’i dë nonte nëse të vegjlit nuk silleshin mirë.

Siç shkruajnë mediat e huaja “shtriga” dilte natën me gishta të gjelbër e me një maskë në fytyrë. Shtriga që ter rorizonte fëmijët quhej Nelda.

Nelda mori vajzën e vogël, e lidhi dhe e la të flinte në garazh. Me ndihmën e asistentit të saj, Djallin Coogro, Nelda i ruajti kokën vajzës. Vetëm kur gjyshja e saj e çoi në spital pasi vajza u së mur keq, u zb ulua e vërteta e tmerrshme. Mjekët panë se fëmija kishte pr erje, dj egie dhe pla gë në të gjithë trupin e saj. Vajza i tha policisë se natën shtriga e dhu nonte. Pas hetimeve, policia zbuloi atë që bënte gjyshja e pa shpirt dhe i dashuri i saj. Provat që policia gjeti në shtëpi konfirmuan gjithçka që e vogla thoshte. Pas arr estimit, gjyshja e saj, Ginevra S. Robinson, u d ënua me 3 dë nime të përjetshme për ab uzimin e fëmijëve, ndërsa i dashuri i saj, me 30 vjet b urg. Fëmijët tani janë nën përgjegjësinë e autoriteteve.

E vogla thoshte se shikonte shtrigën çdo natë, policët vënë duart në kokë kur zbulojnë të vërtetën on Vidnews.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close