Kuzhina

Akullore me kos frutash nga zonja Vjollca

Akullore me kos frutash

Përbërësit: 300 gr kos frutash 300 ml krem pana

Përgatitja: Rrihet pana dhe shtohet në tas pak nga pak kos frutash duke e përzjerë me spatula deri sat të na formohet një masë kremoze homogjene. E vendosim në një vasketë dhe e lëmë në frigorifer për 24 orë të mbuluar. Pas kësaj kohe është e gatshme për ta shijuar. E shërbejmë me fruta të freskëta si pjeshkë etj.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close