Kuzhina

Biskota me arra

Përbërësit: * 150 gram sheqer * 3 vezë * 100 gram margarine * 300 gram miell * 100 gram arra * 1 sheqer vanilje * 1 pecivë ose sode buke.

Pergatitja: Përzihen vezët me pirun dhe shtohen përbërësit e tjerë një nga një. Bëhet një brumë i butë, nga i cili ndahen toptha të vogla. Shtypen me gisht në mes dhe vendosen në tepsi jo shumë afër njëra tjetrës. Pjeken në temperaturë mesatare. Pasi të largohen nga furra u hidhet përmbi sheqer pluhur.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close