fbpx
Kuzhina

E shijshme dhe e shëndetshme: Smoothie me tranguj për mëngjes

Smoothie të gjelbra janë ushqime të plota, të pasura me fibra, por mjaftë të shijshme. Janë më të shijshme se sa duken, pasi në shije dominojnë frutat, ndërsa produktet e tjera të gjelbra balancojnë ëmbëlsinë e saj. Një pije e tillë në mëngjes pastron trupin duke larguar toksinat.

Ne ju propozojmë smoothie me tranguj.

Përbërësit

1 trangull
70 g kos
30 g qumësht
1 lugë lëng limoni
Pak kripë dhe piper
4 kuba akull

Përgatitja

Të gjithë përbërësit i hedhim ne mikser dhe i përziejmë deri sa të fitohet një masë homogjene.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button