Kuzhina

Peshk koc i skuqur me arra

4 racione peshk koc

100-150 gr arra
2-3 lgj miell
Kripë, piper
Sherebel, borzilok, trumzë

Spërkasim peshkun me kripë, piper, e lyejmë më pas me miell dhe i hedhim arra të grira në rende. E vendosim peshkun të skuqet në tigan me pak yndyrë duke shtuar dhe disa gjethe sherebeli, rozmarinë dhe trumzë. Këtë peshk e servirim të ngrohtë me sallatë jeshile.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close