Kuzhina

Recetë: Mëngjesi në një gotë, smoothie me kikirikë

Nëse jeni adhurues i pijeve të mëngjesit me shumë proteina, atëherë kjo recetë  e smoothie perfekte për ju.

Përbërësit e nevojshëm:

1 banane e ngrirë

3 lugë të plotë të tërshërës

2 lugë kikirikë

1 lugë gjelle farë liri

1 lugë çaji pluhur kakao

175 ml qumësht bajamesh

kube akulli (opsionale)

Mënyra e përgatitjes:

Të gjitha përbërësit e lartë përmendur vendosni në një blender dhe përzieni mirë, ndërsa nëse keni nevojë për një shije më të ëmbël, shtoni pak mjaltë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close