fbpx
Kuzhina

Recetë: Omëletë me spec halapenjo që nuk e keni provuar asnjëherë

E keni pyetur vetën cili është sekreti i një omëletë të mirë? Atëherë për të dhënë një përgjigje adekuate është e nevojshme ta provoni këtë omëletë me spec halapenjo.

Përbërësit e nevojshëm:

50 gram proshutë

50 gram djathë

30 g salcë kosi

50 g domate

1 tortilla

vezë

30 gr rukolë

50 g domatina

spec halapenjo

kripë dhe piper

Mënyra e përgatitjes:

Bëni një omëletë ashtu siç edhe e bëni zakonisht. Pastaj vendosni omëletën sipër tortillës së ngrohur dhe më pas e mbushni me përbërësit e mësipërm. Mbështjelleni mirë dhe më pas ajo është e gatshme për tu konsumuar.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button