fbpx
Kuzhina

Recetë: Quinoa me kërpudha

Kjo recetë është një vakt i lehtë plot me vitamina dhe minerale, të cilat mund të  ju kursejnë shumë kohë

Përbërësit e nevojshëm:

150 gr quinoa

400 gr kërpudha

1 rrjedhje e vogël

3 thelbinj hudhër

2 tufë gjethe majdanozi

1 tufë përzierje erëzash italiane

Krip dhe piper

4 lugë parmezan

Mënyra e përgatitjes:

Quinoan vendosi në nje tigan me temperaturë  të ulët për 15 min me dy herë më shumë ujë. Skuqini hurdhrën, shtoni kërpudhat, kripën, dhe në fund shtoni erëzat dhe quinoa të kulluara. Në fund shtoni parmezan dhe majdanosi

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button