fbpx
Kuzhina

Recetë: Tortë me mollë dhe biskota, pa pjekje

Kjo recetë është një torte e shpejtë dhe shumë e shijme për ata që i adhurojnë mollët. Përbërësit e nevojshëm:

1/2 kg biskota

1 kg mollë

1 litër ujë

250 g sheqer

2 qese puding me vanilje

glazura:

100 g çokollatë

2 lugë vaj

Mënyra e përgatitjes:

Vlioni ujin, sheqerin dhe mollën. Kur mollët të jenë zier, shtoni pluhurin e pudingut me vanilje në përzierje. Pastaj vendosni një rend biskota, një rend puding të mollave dhe lëreni të ftohet. Kur torta është ftohur plotësisht, mbulojeni atë me një glazurë çokollate dhe është gati për tu shërbyer.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button