Kuzhina

Speca te mbushur

Speca te mbushur
6 speca
100 gr djathe te bardhe
50 gr djathe regato
150 gr – 200 gr salce kosi bio pa kripe
4 thelpinj hudher
3 luge gjelle vaj ulliri .
Djathin e bardhe e presim ne copa te imta dhe i shtojme edhe djathin regato te grire ne rende .
Shtojme salcen e kosin aty dhe perziejme mire .
Me pas shtojme vaj ulliri, hudhrat te prera imet dhe vazhdojme i perziejme mire .
Fillojme edhe mbushim specat dhe pasi i kemi mbushur te gjitha i presim dhe i rendisim ne nje pjate .
Ne i fund siper ju shtojme pak vaj ulliri dhe hudher .

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close