Kuzhina

Spinaq me qiqra

Spinaq me qiqra

Përbërësit:

800 gr spinaq

4 thelpi hudhra

1/2 qepë e thatë

1 tufë qepë të njoma

1/2 lugë kafeje piper i kuq

Arrëmoskat

1/2 filxhan çaji pure domate

Majdanoz, koper

1 gotë qiqra (të gatuara)

Përgatitja:

Shpëlajmë mirë qiqrat dhe i kullojmë. Në një tigan ngrohim vajin dhe kaurdisim për 1 minutë hudhrat në feta, qepën e thatë të grirë shumë hollë, i trazojmë së bashku duke shtuar më vonë dhe qepët e njoma të prera në unaza.

I përziejmë për 30 sekonda dhe shtojmë pak kumin dhe piper të kuq, pure domate, kripë dhe spinaq të pastruar, koper, majdanoz dhe qiqrat e gatuara. I përziejmë së bashku për 2-3 minuta dhe e shërbëjmë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close