fbpx
Kuzhina

Vezë në mënyrën turke për kafjall

Menemen është ushqim i preferuar turk me perime. Receta për kafjall ndryshe shërbeni menemenë me simite dhe jogurt.

Përbërësit:

– 2 speca;
– 1 qepë;
– 2 domate;
– pak vaj;
– 2 vezë;
– kripë;
– piper.

Përgatitja:

Në pak vaj fërgoni qepën e grirë imët dhe specat. Shtoni domaten e qëruar, të prerë në feta. Marinoni me erëza sipas shijes. Fërgoni 5 – 6 minuta. Bëni hapësirë për vezët.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button