Lajme

1 ton drogë në mes të detit, 3 skafistët dalin sot para gjykatës së Vlorës

Mbërrijnë në gjykatën e Vlorës 3 skafistët vlonjat të arrestuar si rrjedhojë e operacionit “Syri” të zhvilluar nga Guardia Di Finanza dhe Policia e shtetit.

Mbërrijnë për tu njohur me masën e sigurisë shtetasit Arber Saraseli 31 vjec, Saverjo Imeraj 21 vjec dhe Qemal Pekmezi 19 vjec, të cilët u kapën me 991 kg lëndë narkotike marjuanë 13 milje larg Vlorës.

Si rrjedhojë e operacionit janë arrestuar nga Guardia Di Finanza dhe dy shtetas ukrainas si dhe është shpallur në kërkim Gregor Likaj.

Për operacionin u angazhuan rreth 250 forca policie, duke u vënë në ndjekje të trafikantëve si nga ajri ashtu edhe nga deti dhe toka. Hetimet zbuluan se droga ishte ngarkuar në grykëderdhjen e Vjosës e ndarë në tre skafe, GPS e të cilëve u fikën për të mos u gjurmuar.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close