Lajme

109-vjetori i Pavarësisë/Leli, Rama dhe Meta në Vlorë, mbahet ceremonia e ngritjes së Flamurit (Video)

Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti i Republikës Ilir Meta ndodhen sot në Vlorë për 109-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Rama dhe Meta kanë marrë pjesë në ceremoninë e ngritjes së flamurit, teksa më pas kanë zhvilluar homazhe dhe kanë vendosur kurora me lule në monumentin e Pavarësisë.

E pranishme ishte dhe kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, si dhe drejtues lokalë. Disa aktivitete janë parashikuar të mbahen gjatë ditës së sotme me rastin e 28 nëntorit Ditës së Flamurit.

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close