Lajme

24 viktima dhe 334 raste të reja me covid në Greqi

24 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Greqi. Ministria e Shëndetësisë në Greqi bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë 334 persona, duke e çuar numrin e përgjithshëm të rasteve në 151 980 të prekur.

Ndërkohë 288 pacientë ndodhen të intubuar, mosha mesatare e të cilëve është 68-vjeç. Sakaq numri i personave që kanë humbur jetën që nga fillimi i pandemisë në Greqi ka arritur në 5654 viktima, 3330 e të cilëve janë meshkuj.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close